Gerai skydliaukės funkcijai yra svarbu natūraliai ir kokybiškai maitintis, bet dar svarbiau vengti žalingo maisto, kuris tik suprastina situaciją.
Šiame straipsnyje pateikiame 9 kategorijas maisto, kurio negalima valgyti sergant skydliauke ir ką verčiau rinktis. Taip pat pridedame 9 gyvenimo patarimus, norint pasveikti natūraliai.
Supakuoto ir perdirbto, nenatūralaus maisto su sintetiniais priedais ir konservantais.
Tai yra margarino, perdirbtų saulėgrąžų, rapsų, sojų, kukurūzų, žemės riešutų, palmių aliejų ir panašiai.
Didžiausia koncentracija įvairiuose riešutuose ir sėkluose, jų sviestuose. Taip pat yra grūduose, pupelėse ir ankštiniuose. Omega 6 riebalų rūgštys skatina uždegimines reakcijas, o omega 3 riebalų rūgštys yra naudingos organizmui, kovoja prieš uždegimą.
Itin dažnai žmonės netoleruoja šių produktų, nes jų baltymai sunkiai virškinami, o nesuskaidyti baltymai virškinimo trakte sukelia uždegimines reakcijas, žarnyno pralaidumą. Pastoviai streikuojantis imunitetas išprovokuoja sutrikusią skydliaukės būklę.
Atsisakykite ne tik balto cukraus, o visų rūšių. Venkite produktų su gausybe cukraus – limonadų, saldžių kepinių, šokoladukų, o ypač miltinių pertekliaus, kurių gausybė yra parduotuvėse.
Turint skydliaukės problem kavos, žaliosios-juodosios-baltosios-oolong arbatų, energetinių gėrimų, šokolado-kakavos geriau privengti. Galbūt ekologiška kakava kartais būtų į naudą. Bet apskritai kofeinas – suteikia laikinos-dirbtinės energijos, tačiau ilgainiui padaro daugiau žalos, nes per daug išsekina ir taip ligos išstresuotą-išbalansuotą organizmą, kuriam natūraliai nepavyksta palaikyti homeostazės. Išvargina antinksčius taip pat.
Jų turi brokoliai ir visos kopūstų šeimos daržovės, taip pat sojos, kai kurios pupelės ir ankštiniai. Tačiau tai nėra taip rimta kaip kiti gydytojai ar mitybos specialistai sako.
Taip, goitrogenai slopina jodo pasisavinimą, bet jų reikia suvalgyti dideles dozes ilgą laiką, jog tas poveikis pasireikštu. O kryžmažiedės daržovės turi begalę pliusų, tad siūlau valgyti, bet nepadauginti. Principas – jeigu valgote šias daržoves, vartokite daugiau kito – jodu gausaus maisto ar vartokite jodo papildą.
Vėžiagyvių, sojos, žemės riešutų, kukurūzų, šokolado-kakavos ir kitų, jeigu jaučiate netoleravimą. Tai yra jaučiatės nekaip po maisto.
Jame yra fluoro ir chloro, kartais net sunkiųjų metalų, kurie visi kartu neigiamai veikia skydliaukės funkciją ir ne tik. Vanduo yra gyvybės skystis, kuris sudaro maždaug 60 proc. Jūsų organizmo.
Ypatingai svarbi vandens kokybė. Vartokite natūralų mineralinį vandenį arba struktūrizuotą, įkrautą vandenį. Šarminis vanduo taip pat puiku. Kokybiški filtrai, pavyzdžiui, atvirkštinės osmozės ar nors Brita filtras “studentiško” stiliaus, jau yra geriau nei čiaupo vanduo. Jeigu gaunate gruntinį vandenį, tai yra geriau nei paviršutinis vanduo. Jeigu gaunate vandenį, kuris nefluorintas, tai yra daug geriau nei gauti fluoruotą vandenį – VENKITE!
Geriausias maistas skydliaukei:
Rekomenduoju vartoti PREBIOTINES skaidulas atkurti SVEIKĄ ŽARNYNO MIKROFLORĄ.
Jeigu iš mitybos sunku gauti reikiamas medžiagas – jodą ir seleną, omega 3 riebalų rūgštis, Vitaminus A ir D3, cinką ir varį, B grupės vitaminus – vartokite aukštos kokybės maistinius papildus, kad praturtintumėte savo mitybą ir organizmą reikiamom medžiagom.
Stenkitės kuo daugiau lengvai judėti ir tą darykite dažnai. 3-4 kartus per savaitę užsiimkite intensyvesniu sportu. Darykite tai pagal savijautą, jeigu nėra jėgų intensyviam sportui, tada dažniau lengvai judėkite. Lengvas judėjimas, pavyzdžiui vaikščiojimas, palaiko medžiagų apykaitą, o intensyvesnis sportas ją suaktyvina, pažadina-atgaivina skydliaukės funkciją.
Rekomenduojame:
Labai naudinga organizmo apsivalymui, detoksifikacijai (toksinų pašalinimui). Su prakaitu pašaliname įvairias žalingas medžiagas iš kūno: pesticidus, sunkiuosiuos metalus, šlakus ir kita. Taigi, pirtys sumažina organizmo užterštumą ir taip padeda skydliaukei geriau funkcionuoti.
Įdomu: Geras būdas sužinoti apie skydliaukės būklę yra pagal prakaitavimą – jeigu sunkiai prakaituojate, didelė tikimybė, kad jūsų skydliaukė sulėtėjusi, jeigu neįprastai gausiai prakaituojate – ji galimai per daug aktyvi.
Gerkite švarų, natūralų vandenį ir naudokite gerą druską (himalajų arba jūros). Priklausomai nuo vandens tiekėjo, bet dažniausiai reikėtų vengti vandens iš čiaupo, nes jis apdorojamas įvairiais chemikalais, jame yra halogenų (fluoro ir chloro), kurie neigiamai veikia skydliaukę.
Venkite beprasmiškų konfliktų, neigiamų žmonių ir stresinių situacijų. Išeikite pasivaikščioti į parką, mišką, įkvėpkite gryno oro, pasportuokite, pamedituokite, nors 5 minutes per dieną užsiimkite giliu kvėpavimu, nusiraminkite, paskaitykite knygą, paklausykite muzikos.
Cigūnas, Tai či, joga, kvėpavimo pratimai padės alchemizuoti (transformuoti) stresą į ramybę.
Geras, kokybiškas poilsis turi būti jūsų prioritetas. Miegokite bent 7-8 valandas kasnakt. Kad gerai išsimiegotumėte, vakare nepersivalgykite ir negerkite daug skysčių. Kambaryje oras turi būti šiek tiek vėsesnis, turite būti nusiraminę. Taip pat kasdienė miego rutina labai naudinga.
Ašvagandos, Ženšenio ar Rodiolos ekstraktus, taip pat Maca šaknies miltelius. Šie augalai padeda organizmui kovoti su stresu, atpalaiduoja, sumažina uždegimines reakcijas, stiprina antinksčius, gerina skydliaukės būklę, gerina imunitetą, sugrąžina organizmą į homeostazę.
Rekomenduoju šį natūralų papildą: Viva+ (Zinzino)
Tai – glitimas (kviečiai, rugiai, miežiai ir viskas iš jų), karvės pieno produktai (avių ir ožkų mažiau alergiški), kiti grūdai, riešutai ir sėklos, pupelės ir ankštiniai, kiaušiniai, žemės riešutai, vėžiagyviai ir kukurūzai. Todėl, kad šie produktai dažnai netoleruojami ir virškinimo trakte sukelia uždegiminę reakciją, tai neigiamai veikia skydliaukės funkciją.
Kelis lašiukus patepkite prie kaklo (skydliaukės zonoje). Geriausi eteriniai aliejai skydliaukei: frankincenso, citrinžolės, gvazdikėlių, citrinos, greipfruto, levandų, miros, pipirmėčių, ramunėlių.
Tai – jodas ir selenas, omega 3 riebalų rūgštys, Vitaminai A ir D, cinkas ir varis, B grupės vitaminai. Šias maistines medžiagas rasite pilname, natūraliame maiste.
Tikiuosi šis straipsnis jus įgalino. Linkiu sėkmės ir kviečiu pasidalinti juo su žmonėmis, kam tai aktualu.
Jeigu norite dar daugiau aiškumo – tai yra asmeninės personalizuotos konsultacijos Jūsų mitybai ir gyvensenai aptarti – susisiekite. Tiems, kas nori padirbėti 2 mėnesių holistinio sveikatingumo personalizuotoje programoje kartu itin rimtai – rinkitės 2 mėnesių programą.
Autorius: Dovydas Lukšas
Maistas yra Vaistas platformos kūrėjas, CHEK Instituto Holistinio sveikatingumo ir personalizuotos mitybos specialistas.
TAPK BENDRUOMENĖS NARYS!
Gausi koncentruotą ir naudingą informacją, kuri įkvėps gyventi sveikiau.