Kinrožės yra naudojamos įvairių šalių tradicinėse medicinose kaip homeopatinis augalas. Kinrožių arbatos nauda yra įspūdinga ir ji turėtų būti kiekvienuose namuose!
Mokslininkai ištyrė ir rado, kad kinrožėse yra ypatingai gausu fitomedžiagų, kaip polifenoliai, antocianinai, polisacharidai ir organinės rūgštys, kurios turi daugialypį naudingą poveikį žmogaus organizmui.
Vienareikšmiškai, ši gėlė – tai gamtos dovana iš Šiaurės Afrikos ir Pietryčių Azijos kraštų.
Šiame straipsnyje atskleidžiame neįtikėtiną kinrožių arbatos naudą, kuri liečia įvairias sritis – nuo širdies ir kraujagyslių sveikatos iki imuninės sistemos stiprinimo ir netgi poveikio psichologinei gerovei!
Ypač naudingas kinrožių arbatos poveikis yra tas, kad ji mažina oksiduoto cholesterolio sankaupas kūne ir trigliceridų lygį. Tai svarbu, nes oksiduotas cholesterolis skatina lėtinį uždegimą, taip pat aterosklerozę, kitas širdies ir kraujotakos ligas.
Kovoja prieš laisvuosius radikalus. Laisvieji radikalai yra susiję su įvairiomis sveikatos problemomis ir senėjimo procesais organizme. Jie gali lemti ląstelių pažeidimus ir senėjimą, bei prisidėti prie įvairių ligų, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, Alzheimerio ligą ir kt.
Kinrožės ekstraktas sukelia leukemijos vėžinių ląstelių apoptozę (susinaikinimą). Taip pat naikina ir skrandžio vėžines ląsteles. Turi priešvėžinį storosios žarnos ir krūtų poveikį.
Tyrime (Wu et al.) rastas pagrindinis poveikis: apoptozė (vėžinių ląstelių sunaikinimas), autofagija (senų, degeneruotų ląstelių transformacija) bei mitochondrijų funkcijų gerinimas, svarbu SVEIKAM ląsteliniam kvėpavimui – energijos gamybai.
Kinrožė skatina aktyvesnę medžiagų apykaitą, gerina jautrumą gliukozei, mažina cukraus kiekio šokinėjimus. Stabilus cukraus kiekis kraujyje labia svarbus gerai protinei funkcijai, susikaupimui, aukštai energijai, bendram stabilumo pojūčiui.
Kinrožių arbatos nauda taip pat gali būti kaip prevencija prieš atsparumo insulinui vystymąsi.
Kinrožės arbata padeda pašalinti riebalus, esančius kepenyse, kai yra kepenų suriebėjimas.
Kinrožės arbata padeda diabetikams palaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje.
Mažina depresijos, nuovargio, beviltiškumo, apatijos pojūčius. Specifiškai veikiantys bioflavanoidai sukuria šį poveikį.
Kinrožės arbatos nauda vartojant profilaktiškai gali padėti stiprinti imunitetą ir kovoti prieš įvairias infekcijas.
Kinrožės arbata veikia kaip diuretikas. Puiki arbata inkstų akmenų prevencijai ir kaip šlapimo takų infekcijos šalinimo natūrali priemonė.
Kinrožės arbata gali padėti sumažinti menstruacijų metu patiriamą skausmą.
Stimuliuoja virškinimą, skrandžio sulčių ir fermentų išskyrimą.
Gerina vyrų spermos kokybę, vaisingumą. Taip pat dar tyrinėjimas poveikis testosterono auginimui.
Tačiau tai retai pasireiškiantys simptomai ir dažniausiai susiję su specifinėmis būklėmis. Todėl, jeigu esate sveiki ir domitės prevencija, viskas turėtų būti gerai. Tačiau vis tiek pasitarkite su savo šeimos ar kt.gydytoju prieš vartodami.
Taip pat užsiplikyti silpnesnės arbatos ir išbandyti, pajausti kaip jūsų kūnas reaguoja yra visada protinga.
Ši arbata akivaizdžiai turi daug daugiau privalumų nei trūkumų, tad vartokite ją protingais kiekiais ir pasistiprinkite savo organizmą!
Man asmeniškai kinrožių arbata patinka prieš valgį arba po jo – jaučiu, kaip ta švelni rūgštelė stimuliuoja virškinimo procesą.
Žinoma, įvertinkite ar kinrožių arbatos poveikis yra jums pageidaujamas – didesniai daliai žmonių ji suteiks naudos. Prieš vartojimą pasitarkite su savo gydytoju terapeautu.
A review on phytochemistry and therapeutic uses of Hibiscus sabdariffa L – PubMed (nih.gov)
Autorius: Dovydas Lukšas
Maistas yra Vaistas platformos kūrėjas, CHEK Instituto Holistinio sveikatingumo ir personalizuotos mitybos specialistas.
TAPK BENDRUOMENĖS NARYS!
Gausi koncentruotą ir naudingą informacją, kuri įkvėps gyventi sveikiau.